Jesteś tutaj: Home

Budimex wybuduje czwarty krąg Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 listopad 2022 13:14
Budimex wybuduje czwarty krąg Opery Nova Wizualizacja

W czwartek rozstrzygnięty został przetarg na budowę czwartego kręgu Opery Nova wraz z budową infrastruktury parkingu podziemnego – wybrano najtańszą ofertę firmy Budimex, która opiewa na 116,7 mln zł. Inwestycje sfinansować ma Województwo Kujawsko-Pomroskie i Miasto Bydgoszcz. W projektach uchwał budżetowych obu samorządów na 2023 rok znajdują się zabezpieczone na to środki.

Był to długo wyczekiwany przetarg, bowiem list intencyjny w sprawie rozbudowy Opery Nova podpisano jeszcze w 2018 roku. Przetarg ogłoszono ostatniego dnia maja, jednak z powodu odwołań wykonawców i trudnej sytuacji na rynku budowlanym otwarcie ofert było kilka razy przesuwane, ostatecznie nastąpiło we wrześniu. 24 listopada dokonano natomiast wyboru oferenta, który najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie prace budowlane – inwestycje planuje się zakończyć do maja 2025 roku.

 

W czwartym kręgu Opery Nova pojawić ma się przestrzeń wystawowa, w planach jest też budowa sali kinowej o wysokim komforcie na 205 miejsc.