Jesteś tutaj: Home

Ratusz oszczędza niemal na każdej dziedzinie życia, ale nie na swojej gazetce i portalu nie zamierza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 listopad 2022 00:20

W przyszłym roku nie odbędzie się Ster na Bydgoszcz, bowiem miasto musi zaciskać pasa, mniejsze mają być też dotacje dla klubów sportowych, cięcia ominą jednak ratuszową gazetkę, która wciąż się rozrasta o nowych redaktorów, przejmowanych z mediów komercyjnych.

W 2023 roku jak poinformował nas ratusz (bezpośrednio to nie wynika z projektu budżetu) na wydawanie ,,Bydgoszcz Informuje” ratusz planuje wydać 650 tys. zł - Na wszystkie koszty związane z wydawaniem Bydgoszcz Informuje oraz prowadzeniem portalu miasto Bydgoszcz planuje wydać w 2023 roku - 650 000 zł. W tym obszarze nie planuje się wzrostu wydatków w porównaniu do roku poprzedniego – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

,,Bydgoszcz Informuje” z pompą ruszyło jednak w połowie roku, więc zważywszy, iż będzie to cały rok, będzie to jednak wyższy wydatek. Nie ma też tutaj cięć.

 

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska radny Jarosław Wenderlich zaproponował, aby jedno posiedzenie w 2023 roku komisja poświęciła mediom wydawanym przez ratusz. Jego wniosek upadł głosami Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

 

Taka polityka ratusza jest przyczyną sporu z bydgoskimi mediami, bowiem ratusz korzystając ze środków publicznych, jest konkurencją dla mediów działających na rynku komercyjnym.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie