Jesteś tutaj: Home

Lampki na choince zapalone – jarmark wystartował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 listopad 2022 18:07

Uroczystym zapaleniem lampek na wielkiej choince, która stanęła na płycie Starego Rynku oraz iluminacji świetlnych rozpoczął się tegoroczny Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 grudnia Przed nami zatem przeszło miesiąc jarmarku, pierwszy raz mamy jednak sytuację, że lampki choinkowe zapalone są mniej więcej w połowie listopada.

Bydgoski jarmark przez kilka lat urósł można powiedzieć do tych najważniejszych w Polsce, a być może wkrótce też w Europie. Przyciąga to wystawców z innych państw, ale to wiąże się też z koniecznością wydłużenia jego czasu, aby im się opłacała obecność tutaj.

 

W sobotę wszystkich mogło zaskoczyć przyjście śniegu, który dla jednych oznaczał trudności, ale dodał na pewno blasku inauguracji bydgoskiego jarmarku, co zresztą zauważyła przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska – Myślę, że dzisiejsza pogoda jest dowodem na to, że jarmark otwieramy w idealnym momencie, w idealnym terminie. Mam nadzieję, że będziecie państwo tutaj mile spędzać czas, że będzie to główne miejsce spotkań do okresu świąt.

 


 

Prezydent Rafał Bruski do włączenia lampek i iluminacji zaprosił, jak to się stało tradycją z lat poprzednich, przedstawicieli dzieci. Na inaugurację jarmarku przygotowano też pokaz żonglowania ogniem. Na scenie zlokalizowanej przy ulicy Mostowej wystąpili też pierwsi artyści. Pierwszego dnia mieszkańcy na pewno dopisali.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie