Jesteś tutaj: Home

Być może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 listopad 2022 07:59
Być może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszcz

Chodzi dokładnie o obszar obejmujący ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału. Tę inwestycję do realizacji wskazali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale letnie przetargi z uwagi na ceny proponowane przez wykonawców były unieważniane. Być może uda się teraz.

Obszar objęty inwestycją nazywany jest Parkiem nad Kanałem Bydgoskim – niektórzy tak nazywają obszar zielony nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Bronikowskiego i Wrocławską, warto tutaj jednak przypomnieć, że historyczna nazwa tamtego obszaru to Planty nad Kanałem Bydgoskim.

 

Obszar nad samym kanałem jest dość estetyczny, mogło być jeszcze piękniej dzięki stylowym ławeczkom, tablicom przedstawiającym historię osiedli oraz ekologicznym hotelom dla owadów. Takie są też założenia inwestycyjne dla tego miejsca.

 

Elementy małej architektury, które mają się pojawić:

 

W ubiegłym tygodniu miało miejsce otwarcie ofert w kolejnej próbie wyłonienia wykonawcy, miasto podobnie jak w wakacje chce przeznaczyć niecałe 1,9 mln zł na tę inwestycję. W przetargu wpłynęły cztery oferty, z tego dwie poniżej tego budżetu, co daje szansę, że uda się wkrótce wyłonić wykonawcę.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP