Jesteś tutaj: Home

Rozbiórka wiaduktu w ciągu Armii Krajowej została wznowiona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 listopad 2022 10:44
Rozbiórka wiaduktu w ciągu Armii Krajowej została wznowiona Fot: ZDMiKP

Wiadukty nazwane niedawno imieniem Jana Nowaka Jeziorańskiego, biegnące wzdłuż alei Armii Krajowej, przechodzą gruntowny remont. Po przebudowie wschodniego wiaduktu, obecnie trwa proces inwestycyjny związany z zachodnim wiaduktem – kilka tygodni temu prace rozbiórkowe starej konstrukcji wykonawca musiał wstrzymać, bowiem PKP PLK wycofała się z uzgodnień. W ostatnim czasie udało się dogadać na tyle, że powoli prace będą kontynuowane.

Rozbiórka wymaga przerw w ruchu kolejowym, bowiem wiadukt znajduje się tuż nad torami i ze względów bezpieczeństwa jego rozbiórka przy ruchu jest bardzo ryzykowna. PKP PLK wstępnie uzgodniło zasady wyłączenia linii kolejowej nr 18, ale pod koniec października się z nich wycofała z uwagi na duże potrzeby przy przewozie węgla importowanego do Polski drogą morską. Udało się ostatnio dogadać, że w kilku terminach prace będą wykonywane w nocy, co pozwoliło kontynuować je od poniedziałku do dzisiaj, uzgodniono również, że wykonawca będzie mógł prowadzić rozbiórki w najbliższą niedzielę.

 

Po zakończeniu rozbiórki wykonawca od podstaw wykona nowy wiadukt. Inwestycja kosztować ma prawie 30 mln zł, zaistniała sytuacja najprawdopodobniej wpłynie na jej opóźnienie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: