Jesteś tutaj: Home

Białe Błota uruchomiły swoją aplikację do zgłaszania usterek w przestrzeni publicznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 listopad 2022 07:47

,,Zadbana Gmina” - to nazwa aplikacji, która ma ułatwić komunikację mieszkańców gminy Białe Błota z urzędem. Celem aplikacji jest zgłaszanie przez mieszkańców usterek i problemów wymagających naprawy – może być to dziura w chodniku, popękana barierka, czy uszkodzenia na przystankach autobusowych. Kilka lat temu taką aplikację ,,Dbamy o Bydgoszcz” wprowadziła właśnie Bydgoszcz.

Działanie ,,Zadbanej Gminy” jest dość podobne, mieszkaniec czy za pośrednictwem aplikacji na telefon (dostępna obecnie na Androida i Apple) lub też wchodząc na stronę: www.zadbanagmina.bialeblota.pl - może na interaktywnej mapie zgłosić problem Po jakimś czasie operator umieszcza adnotację do jakiej instytucji podległej gminie przekazano sprawę, a także informację na jakim etapie jest rozwiązywanie problemów.

 

Patrząc na mapę w tej aplikacji zauważyć możemy sporo zgłoszeń dotyczących niedziałających latarni, czy nieoświetlonych przejść dla pieszych. Aplikację wykorzystuje się też do zgłaszania okrytych studzienek, które stanowić mogą nawet zagrożenie dla życia. Są też zgłoszenia dotyczące gospodarki odpadami.

 

Z racji tego, że gmina Białe Błota jest dość mocno porozrzucana, taka aplikacja może na pewno usprawnić zarządzenie usterkami. Może ona okazać się też przydatna dla mieszkańców Bydgoszczy, głównie Miedzynia, bowiem sąsiadują oni z gminą Białe Błota i niekiedy w bliskim sąsiedztwie mogą zauważyć problemy, które znajdują się już poza jurysdykcją prezydenta miasta.

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie