Jesteś tutaj: Home

Park&Ride na Rondzie Kujawskim jak na razie z najlepszym debiutem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 listopad 2022 09:53

We wtorek 15 listopada do użytku zostały oddane dwa kolejne parkingi typu Park&Ride zlokalizowane przy Rondzie Kujawskim oraz w Lesie Gdańskim. Dwa tygodnie wcześniej wystartował parking przy Węźle Zachodnim, który przez większą część czasu stoi pusty, jedynie niedzielne Msze przyciągają pojedyncze samochody. Nie zwiastowało to również powodzenia kolejnym parkingom.

O ile w Lesie Gdańskim pierwszy dzień prezentował się fatalnie, to Rondo Kujawskie wypadło już nieco lepiej. Co prawda 3-5 zaparkowanych w danym momencie pojazdów to przy skali inwestycji widok bardzo niezadowalający, to na tle wspomnianych dwóch innych lokalizacji wypada zdecydowanie lepiej. Obserwując przez jakiś czas ten parking widzimy rotację użytkowników, stąd też pierwszego dnia z jego usług mogło skorzystać nawet kilkanaście lub więcej osób.

 

Idea Park&Ride zakłada, że w cenie opłaty za parkowanie możemy bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej, z tego powodu parkowanie rozpoczyna się od 6 zł za pierwszą godzinę co jest bardzo wysoką stawką, jednak kolejne godziny są już stosunkowo tanie, bowiem kolejne 5 godzin wyjdzie łącznie ok. 3 zł, czyli mamy 9 zł za 6 godzin.

 

 

.

Wkrótce uruchomiony zostanie Park&Ride w Fordonie, a na samym końcu przy ulicy Grudziądzkiej w ramach piętrowego parkingu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie