Jesteś tutaj: Home

Stacje Osowa Góra i Okole nie powstaną z powodów technicznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 listopad 2022 00:23

W ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 zaplanowano modernizację stacji kolejowej Bydgoszcz Osowa Góra oraz powstanie nowej, którą nazwano Bydgoszcz – Okole.

Prace inwestycyjne w zakresie przystanków Bydgoszcz Osowa Góra oraz Bydgoszcz Okole, w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, nie zostaną zrealizowane z przyczyn technicznych – poinformował nas rzecznik PKP PLK.

 

Jak wynika z dokumentów stacja Bydgoszcz Okole miała powstać na linii kolejowej nr 18 i kosztować 12 mln zł, czyli byłaby to zupełnie nowa stacja zlokalizowana, gdzieś w okolicach Czarnej Drogi.

 

Z informacji dotychczas się pojawiających mowa była o modernizacji Osowej Góry do 2024 roku, jako kolejnej stacji po Bydgoszcz Zachód, gdzie dworzec jest obecnie w trakcie prac budowlanych.

 

Okole może zyskać natomiast stację na Węźle Zachodnim, jest plan, aby w ramach modernizacji linii kolejowej nr 131 powstała stacja w tym miejscu, przy ulicy Grunwaldzkiej, nieopodal ulicy Bronikowskiego. Zapowiedzi PKP PLK mówią o planie na 2027 rok.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie