Jesteś tutaj: Home

Ukraina dostała francuskie pociski manewrujące. Spekuluje się, że mogą być dostosowywane do ukraińskich myśliwców w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 listopad 2022 07:23

Francja i Wielka Brytania przekazały Ukrainie pierwsze francuskie pociski manewrujące Storm Shadow, które mogą pozwolić uderzać Ukraińcom na tyłach wrogach. Użycie tych pocisków znacznie wzmocniło by możliwości ukraińskiego wojska, na razie jednak jest to niemożliwe, bowiem na dzisiaj Ukraińcy nie dysponują odpowiednimi myśliwcami do ich przenoszenia.

Jest pomysł, aby dostosować do przenoszenia Storm Shadow myśliwców Su-24M, którymi dysponują Ukraińcy. W ukraińskich i białoruskich mediach pojawiają się informację, że pomóc mają w tym polscy eksperci związani z Polską Grupą Zbrojeniową. Taką informację podaje chociażby niezależne białoruskie medium Nexta. Te informacje są też przedrukowywane przez anglojęzyczne media.

 

Według spekulacji myśliwce Su-24M do wykorzystania francuskich mogłyby dostosowywać Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy lub zakłady w Warszawie, bądź w Mielcu. Te lokalizacje pojawiają się też w publikacjach medialnych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie