Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz dostanie wsparcie na zwiększenie bezpieczeństwa przejść dla pieszych z programu upamiętniającego Władysława Stasiaka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 listopad 2022 07:22

,,Razem bezpieczniej” to program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka, w przeszłości szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który wraz z głową państwa zginął w katastrofie smoleńskiej. W ramach programu jego imienia rząd rozdysponuje do 2024 roku blisko 12 mln zł, wśród zakwalifikowanych projektów znalazły się dwa bydgoskie.

 

Jednym z elementów realizacji tego programu jest poprawa bezpieczeństwa drogowego. Bydgoszcz otrzymała dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach zlokalizowanych przy ulicy Nasypowej (na wysokości ulicy Pochyłej) oraz na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Sowińskiego. Nie są to co prawda spektakularne inwestycje, ale niewielkie zmiany często poprawiają bezpieczeństwo pieszych, a to właśnie trosce o nich są podyktowane te wnioski. Bydgoszcz otrzyma dodatkowo też z tego funduszu 76 tys. zł na promocję stosowania odblasków wśród dzieci, w tym wypadku także o zamieszkałe w Bydgoszczy dzieci z Ukrainy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie