Jesteś tutaj: Home

Starsza kobieta o kuli przechodziła przez czteropasmową ulicę. Pomogli jej policjanci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 listopad 2022 07:23

1 listopada policjanci na motocyklach patrolujący ulicę Fordońską zauważyli jak starsza kobieta przechodzi przez czteropasmową jezdnie, w sposób niezgodny z przepisami. Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła problemami zdrowotnymi, bowiem za daleko było jej do przejścia dla pieszych. Na dodatek pogoda nie sprzyjała najlepszej widoczności.


- Ale tutaj po takiej trasie tak przechodzić – słyszymy na nagraniu jak zwraca się do kobiety policjant. W odpowiedzi usłyszał o problemach zdrowotnych. Policyjny patrol na chwilę wstrzymał ruch i pouczył kobietę, że w tym miejscu przechodzić nie wolno. Kobieta następnie udała się na cmentarz przy ulicy Wiślanej.

 

Mandatu zatem w tym wypadku nie było, natomiast ta próba przejścia przez jezdnie, osoby na dodatek poruszającej się o kulach, była bardzo ryzykowna. Nie jest wielkim odkryciem to, że w szczególności ludzie starsi lubią podejmować takie ryzyko. Z tego powodu 3 lata temu Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zlecił wykonanie spotu z aktorem Piotrem Frączewskim, w którym starszej kobiecie św. Piotr odmawia wstępu do nieba, z uwagi na nagminne łamanie przepisów. W ten żartobliwy sposób warszawskim ZDM chciał dotrzeć do społeczeństwa z tym problem.

 

Spot można obejrzeć:

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie