Jesteś tutaj: Home

Jedna ofiara śmiertelna, kierowca chciał uciec z kraju, ponad stu pijanych kierowców – to bilans dłuższego weekendu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 02 listopad 2022 14:36
Jedna ofiara śmiertelna, kierowca chciał uciec z kraju, ponad stu pijanych kierowców – to bilans dłuższego weekendu Fot: KPP Inowrocław

Przypadające we wtorek Wszystkich Świętych sprawiło, że na drogach całej Polski odnotowano większe natężenie ruchu. Co roku w tym okresie Polacy odwiedzają groby bliskich, niekiedy oddalone o setki kilometrów. Od piątku 28 października policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach, w celu poprawy bezpieczeństwa. Z takimi patrolami można spotkać się jeszcze dzisiaj.

Od piątku do wtorku odnotowano w województwie kujawsko-pomorskim 10 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 13 zostało rannych. Dla porównania przed rokiem było to 8 wypadków, 2 ofiary śmiertelne i 10 rannych. Można powiedzieć, że bilans jest dość podobny. Dodatkowo odnotowano 253 kolizje.

 

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek 28 października w Toruniu przy ulicy Dziewulskiego, gdzie 36-latek kierujący samochodem potrącił na pasach 81-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i próbował uciec z kraju. Mężczyznę policjanci zatrzymali w jednym z autokarów jadącym w kierunku granicy. Z uwagi na ryzyko matactwa i dalszych prób ucieczki z kraju sąd zdecydował o jego 3 miesięcznym areszcie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kilka lat więzienia.

 

Podczas policyjnych kontroli w naszym województwo zatrzymano też 112 osób prowadzących pod wpływem alkoholu. Przed rokiem było ich 79, więc widoczny jest wyraźny wzrost tej niechlubnej statystyki.