Jesteś tutaj: Home

We wtorek wystartuje ,,eksperyment” z Park&Ride

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 październik 2022 00:10

Od wtorku zacznie funkcjonować parking typu Park&Ride przy Węźle Zachodnim, przy samej parafii pw. św. Antoniego. Parking ten wybudowano już kilka miesięcy temu, od wtorku będzie trzeba za niego jednak płacić. W zamian kierowca i pasażerowie otrzymają prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej.

Ostatnie tygodnie to wdrażanie systemu informatycznego – przy wjeździe na parking pobrać będzie trzeba bilet, który upoważni do korzystania w czasie parkowania do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Jeżeli podróżnych jest więcej, wówczas w elektronicznej kasie można go wymienić na większą liczbę biletów (wzrośnie jednak opłata za parkowanie). Będzie to wielki test całego systemu, a także reakcji mieszkańców na niego.

 

Najbliższe tygodnie pokażą jakie będzie zainteresowanie mieszkańców tą formułą podróżowania, w przypadku parkingu przy parafii ciekawą kwestią będzie też zachowanie mieszkańców w niedzielę, bowiem ten parking będzie płatny także w weekendy – zobaczymy czy mieszkańcy będą płacić przeszło 6 zł za parkowanie w trakcie Mszy Świętej, czy zamiast tego zawalone będą okoliczne drogi osiedlowe.

 

W dalszej kolejności do systemu włączone zostaną kolejne parkingi: w Myśłęcinku, na Rondzie Kujawskim, na Przylesiu w Fordonie oraz część Park&Ride wielopoziomowego parkingu przy ulicy Grudziądzkiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie