Jesteś tutaj: Home

Oferent chce ponad 700 tys. zł za przystanek wiedeński. To powyżej planowanego budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 październik 2022 07:19

W czwartek ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na budowę dwóch przystanków wiedeńskich przy ulicy Gdańskiej, a właściwie ofertę, bowiem wpłynęła tylko jedna. Od kilku lat w Bydgoszczy mamy jeden przystanek tego typu przy ulicy Focha, na wysokości Placu Teatralnego.

Jest to drugie podejście Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej do przystanków wiedeńskich w ostatnim czasie. Ogłoszone w sierpniu postępowanie dotyczyło przynajmniej trzech przystanków wiedeńskich, ale jedyna oferta była powyżej założonego budżetu, w toku negocjacji nie udało się natomiast osiągnąć kompromisu i przetarg unieważniono.

 

Obecny przetarg dotyczy przystanków w lokalizacjach Gdańska/Chodkiewicza i Gdańska/Zamoyskiego. To stosunkowo niebezpieczne miejsca, przy ulicy Chodkiewicza kilka lat temu samochód widowiskowo potrącił wysiadającą pasażerkę, co nasiliło dyskusję o potrzebie budowy przystanku wiedeńskiego w tym miejscu. Dodatkowo przewidziano opcję na budowę przystanku wiedeńskiego przy ulicy Jagiellońskiej na wysokości kościoła Klarysek (obecnie nie ma w tym miejscu przetargu).

 

Budżet planowany przez ZDMiKP to nieco ponad 1 mln zł, jedyny wykonawca zaproponował blisko 1,5 mln zł oraz dodatkowy 1 mln, gdyby ZDMiKP zdecydował się na trzeci przystanek przy ulicy Jagiellońskiej.

 

Z racji tego, że jest to jedyny zainteresowany przetargiem wykonawca, prawo zezwala na przeprowadzenie negocjacji, zamawiający może też zwiększyć swój budżet.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie