Jesteś tutaj: Home

Pracownicy Opery i Filharmonii wciąż bez podwyżek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 październik 2022 13:00

Większość pracowników Opery Nova zarabia płacę minimalną wynika z danych związków zawodowych, na początku roku marszałek podpisując ze związkowcami porozumienie zobowiązał się podnieść płace, podobna sytuacja ma miejsce w Filharmonii Pomorskiej, która także została objęta tym porozumieniem – strona związkowca zarzuca marszałkowi niewywiązywanie się ze zobowiązań i stawia ultimatum do końca października.

Sprawa ma jeszcze wymiar honorowy, w lipcu ubiegłego roku radni Sejmiku Województwa podnieśli sobie diety, pojawiały się wówczas głosy właśnie o trudnej sytuacji płacowej w tych instytucjach kultury. Wówczas padły deklaracje, że problem płac w Operze i w Filharmonii będzie w tym roku rozwiązany.

 

17 lutego Solidarność zawarła z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim porozumienie w sprawie wzrostu płac. Kilka dni temu władze Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność wyraziły ubolewanie, że do dzisiaj marszałek z tego zobowiązania się nie wywiązał. Solidarność daje czas do końca miesiąca, jeżeli nie przyniesie on przełomu, to wówczas rozważane są działania protestacyjne.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: