Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz liczyła na 150 mln zł na modernizację sieci drogowej w Parku Przemysłowym. Kancelaria Premiera tych środków nie przyznała

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 październik 2022 00:06

W ubiegłym tygodniu premier ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który tym razem dedykowany był terenom przemysłowym. Pula programu to 5 mld zł, Bydgoszcz liczyła na prawie 152 mln zł na rozbudowę infrastruktury drogowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, ale dofinansowania nie otrzymała. List do premiera w tej sprawie wysłał prezydent Rafał Bruski.

Województwo Kujawsko-Pomorskie otrzyma łącznie około 300 mln zł w tej edycji. Prawie 200 mln zł to budowa drogi łączącej Inowrocław z Solcem Kujawskim, Bydgoszcz na tym pośrednio może zyskać, bowiem ta droga usprawni skomunikowanie miasta z z częścią gmin powiatu inowrocławskiego, chociażby Rojewem, które weszło z Bydgoszczą we współpracę w ramach metropolii. Blisko 75,5 mln zł otrzyma też Województwo Kujawsko-Pomorskie na modernizację drogi wojewódzkiej nr 268 w ramach poprawy funkcjonalności Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Są to zatem inwestycje głównie dla obszaru Brześcia Kujawskiego. Blisko 15 mln zł otrzyma też gmina Lubień Kujawski pod Włocławkiem na skomunikowanie terenów inwestycyjnych.

 

Zarzuty prezydenta Bydgoszczy dotyczą głównie braku przejrzystości, bowiem tak jak było to w poprzednich edycjach Rządowego ProgramuInwestycji Strategicznych nie opublikowano ani listy rankingowej, ani informacji ile konkretne projekty samorządów uzyskały punktów. Prezydent Rafała Bruski w liście do premiera Mateusza Morawieckiego wnosi o upublicznienie tych danych, a także protokołów ocen komisji konkursowej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie