Jesteś tutaj: Home

Rynek pracy w Bydgoszczy jeszcze nie odczuwa kryzysu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 październik 2022 06:21
Rynek pracy w Bydgoszczy jeszcze nie odczuwa kryzysu Fot: Bartosz Bieliński

W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać informacje o likwidowanych kolejnych lokalach usługowych w Bydgoszczy, co może prognozować, że zaczyna się trudny okres w gospodarce. Tego póki co nie potwierdzają jednak dane o bezrobociu, praktycznie na koniec września mieliśmy rekord jeżeli chodzi o poziom stopy bezrobocia – najniższe w historii 2%.

Tak niski poziom stopy bezrobocia odnotowano bowiem wrzesień przyniósł spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 81 osób. W praktyce mamy do czynienia z w miarę stabilną sytuacją, bowiem we w sierpniu z kolei liczba bezrobotnych wzrosła w Bydgoszcz o 31. W Bydgoszczy mamy sytuację, że właściwie jednego miesiąca mamy wzrost, kolejnego spadek, choć jak się zsumuje dłuższe okresy to per saldo jest to tendencja spadkowa. W porównaniu z końcem września 2021 roku mamy o 1564 bezrobotnych mniej.

 

Część powiatów notuje już wzrosty

Jak spojrzymy na całe kujawsko-pomorskie to we wrześniu liczba bezrobotnych spadła o 43 osoby. Od pewnego czasu nasze województwo utrzymuje stopę bezrobocia poniżej 5%, choć nadal jest ona jedną z najwyższych w Polsce. Tak niski spadek we wrześniu wynika z tego, że w części powiatów odnotowano wzrosty, szczególnie w powiecie świeckim, gdzie liczba bezrobotnych wzrosła o 122 osoby, po wschodniej stronie województwa w powiecie brodnickim wzrost wyniósł aż 186. Z kolei w powiecie bydgoskim ziemskim symbolicznie przybyło 12 bezbotnych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: