Jesteś tutaj: Home

Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 październik 2022 06:45
Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna Fot: Eneris

Zamiary rozbudowy spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris na terenach byłego Zachemu wywołały spore społeczne kontrowersje. Prezydent Bydgoszczy nie wyraził zgody na jej rozbudowę, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzję prezydenta podważyło, spór rozstrzygnąć ma sąd. Inwestor natomiast ostatnio uruchomił ostatnio przy spalarni instalację, która przedstawia informacje o emisji substancji do atmosfery. W planach są kolejne tablice.

Instalacja tablicy ma tutaj jednak wymiar tylko symboliczny, bowiem nie jest to teren specjalnie uczęszczany przez mieszkańców, natomiast od grudnia te same wyniki są dostępne w internecie w wygodniejszej formie. Chodzi tutaj jednak o symboliczne pokazanie woli większej transparentności. Kolejna tablica miałaby stanąć już na osiedlu Kapuściska.

 

- Zależy nam na tym, aby nasi sąsiedzi mieli stały dostęp do aktualnych informacji o pracy naszej instalacji, dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Pana Grzegorza Dudzińskiego, Prezesa Zarządu RSM „Jedność”, o wskazanie miejsca znajdującego się w zasobach Spółdzielni, które pozwoli na montaż takiej tablicy na terenie Osiedla Kapuściska. Instalacja tablicy oraz wszelkie kwestie techniczne, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia tej propozycji, oczywiście bierzemy na siebie. – powiedział Artur Wołowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ENERIS Proeco.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie