Jesteś tutaj: Home

Ceny diesla przekroczyły 8 zł

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 11 październik 2022 11:22

7,99 zł tyle kosztował w poniedziałek na kujawsko-pomorskich stacjach PKN Orlen diesel, w niektórych sieciach jak Circle cena przekroczyła barierę 8 zł, mamy obecnie do czynienia zatem z historycznie wysoka cena. Spokojniejsi mogą być właściciele silników benzynowych cena PB95 na razie utrzymuje się poniżej 7 zł.

Ostatnie dni to wzrost cen na światowych giełdach, przy czym cena baryłki wzrosła do 98 dolarów, to poziom niewiele wyższy niż przed wybuchem wojny na Ukrainie, zatem światowe ceny są wciąż dalekie największym wzrostom, gdy cena baryłki przekracza 120 dolarów. Jeszcze kilkanaście dni temu mieliśmy ceny baryłki o nawet ponad 10 dolarów tańsze niż w momencie wybuchu wojny. Wpływ na tak znaczny skok cen diesla ma zatem deficyt tego paliwa i spadek wartości złotówki.

 

Poniedziałkowy wzrost zaskoczył jednak nawet analityków, portal e-petrol.pl pilnie musiał zweryfikować na niekorzyść kierowców swoją prognozę, co może być przyczyną do niepokoju, bowiem nie możemy być pewni, iż na tym koniec wzrostów.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP