Jesteś tutaj: Home

Ukraińskie dzieci stanowią niewielki odsetek uczniów w kujawsko-pomorskich szkołach. Duże miasta największymi skupiskami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 07 październik 2022 14:51

Nieco ponad 6,2 tys. uczniów pochodzących z Ukrainy uczęszcza do szkół w województwie kujawskich, wynika z danych z początku października, które udostępniło nam Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. To niewiele ponad 2% ogólnego odsetka uczniów. Największym skupiskiem są bydgoskie szkoły, do których uczęszcza ponad 1/3 wszystkich ukraińskich uczniów z województwa.

Pójścia ukraińskich dzieci do szkół obawiali się mocno samorządowcy, bowiem było to kolejne wyzwanie logistyczne. Jak się okazuje jednak, głównie jest to wyzwanie dla dużych miast, gdzie tych dzieci jest najwięcej, które z tym wyzwaniem sobie radzą nie najgorzej.

 

Na początku października w kujawsko-pomorskim mieliśmy łącznie ponad 288,8 tys. uczniów, przy których wspomniane 6,2 tys. Ukraińców stanowi niewiele ponad 2%. Z tego blisko 2,4 tys. ukraińskich uczniów uczęszcza do bydgoskich szkół, na ogólną liczbę blisko 53,2 tys. uczniów. W rezultacie Ukraińcy stanowią mniej niż 5% uczniów bydgoskich szkół.