Jesteś tutaj: Home

Kolejne podejście drogowców do budowy nowych przystanków wiedeńskich. Na razie będzie ich mniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 październik 2022 19:47
Kolejne podejście drogowców do budowy nowych przystanków wiedeńskich. Na razie będzie ich mniej Przystanek wiedeński na Focha

W sierpniu informowaliśmy, że ZDMiKP chce zbudować kolejne przynajmniej 3 tramwajowe przystanki wiedeńskie, od kilku lat mamy taki jeden przy Placu Teatralnym, charakteryzuje się od podniesieniem jezdni wykorzystywanej do wsiadania pasażerów, w celu poprawy ich bezpieczeństwa. Sierpniowe postępowanie skończyło się unieważnieniem przetargu, z uwagi na to, że jedyna złożona oferta była prawie dwukrotnie większa od przygotowanego budżetu.

Budżet przygotowany przez miasto to 1,1 mln zł, wykonawca oczekiwał 2,2 mln zł, ZDMiKP był gotowy zapłacić blisko 2 mln zł licząc na niewielkie obniżenie ceny, ale w rezultacie nie udało się dogadać i przetarg unieważniono.

 

Dzisiaj (5 października) ZDMiKP ogłasza kolejny przetarg tym razem jednak na stole leżą przynajmniej dwa przystanki w lokalizacjach Gdańska/Chodkiewicza i Gdańska/Zamoyskiego. To stosunkowo niebezpieczne miejsca, przy ulicy Chodkiewicza kilka lat temu samochód widowiskowo potrącił wysiadającą pasażerkę, co nasiliło dyskusję o potrzebie budowy przystanku wiedeńskiego w tym miejscu.

 

Przetarg zakłada możliwość rozszerzenia zamówienia także o lokalizację ulicy Jagiellońskiej przy kościele Klarysek, jeżeli starczy budżetu (w poprzednim przetargu gdzie pojawiła się oferta 2,2 mln zł, ten przystanek miał powstać obligatoryjnie). W stosunku do poprzedniego przetargu zrezygnowano na razie z przystanków wiedeńskich przy ulicy Gdańskiej na wysokości Drukarni, po obu stronach jezdni.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: