Jesteś tutaj: Home

Bydgoska turystyka ,,bez filtrów"

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 październik 2022 08:25

Inicjatywa „Turystyka BEZ FILTRÓW” początkowo opierała się wyłącznie na prowadzeniu bloga, na którym pojawiały się artykuły, głównie dotyczące dziedzictwa kulturowego Bydgoszczy i regionu Kujaw i Pomorza. Flagowym projektem był cykl (i w dalszym ciągu jest, bo wciąż się rozbudowuje) „Bydgoskie osiedla BEZ FILTRÓW”, w ramach którego autor – Piotr Weckwerth – w szczegółowy sposób opisywał poszczególne, bydgoskie osiedla.

 

 

W sezonie wiosenno-letnim 2022 r. w ramach brandu, rozpoczęto także realizację wycieczek – głównie po osiedlach, ale także tematycznych, np. dla bydgoskich seniorów. W ten sposób, zrealizowano w sumie niemal 40 wycieczek, w których udział wzięło ponad tysiąc osób.

 

Największą zmianą jest jednak fakt uruchomienia projektu „Bydgoszcz? Dzieje się!” – czyli vlog dla żądnych wiedzy i przygód! Jak sama nazwa wskazuje, obejmuje on serię filmów, zamieszczanych na portalu YouTube. Motywem przewodnim jest oczywiście Bydgoszcz, jednak dokładny temat każdej z produkcji, wybierają, poprzez udział w ankiecie, widzowie! W ten sposób, zrealziowano filmy z kateogorii: „Bydgoszcz Zielona” (temat: Puszcza Bydgoska), „Bydgoszcz Aktywna” (Zbocze Bydgoskie), „Bydgoszcz Architekturalna” (Osiedle Sielanka), a aktualnie trwa zbieranie głosów w kategorii „Bydgoszcz Historyczna”.

 

Najnowszy odcinek cyklu, w którym Piotr Weckwerth przedstawia osiedle Sielanka, obejrzeć można poniżej:

 

Projekt „Bydgoszcz? Dzieje się!” jest współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: