Jesteś tutaj: Home

MZK: Brakuje 42 kierowców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 wrzesień 2022 18:31
MZK: Brakuje 42 kierowców Fot: UMB

W środę po południu ZDMiKP opublikował nowe rozkłady jazdy, które będą obowiązywać od soboty. Najprościej mówiąc będą spore cięcia. Jedną z przyczyn cieć są braki kadrowe wśród kierowców MZK, głównego bydgoskiego przewoźnika – zarząd MZK informuje nas, że brakuje 42 etatów, które stanowią 10% załogi.

Dyrektor zarządzający Paweł Czyrny odpowiadając na nasze zapytanie wskazuje, że przekłada się to na 13-14, które nie mogą wyjechać na trasy, bowiem nie ma kto nimi kierować. Dyrektor Czyrny dodaje, że podejmowany przez załogę MZK wysiłek pozwala ograniczyć ten deficyt - Dzięki dynamicznym działaniom planistycznym i wysiłkowi kierowców pracujących w nadgodzinach poziom braków na liniach wynosi średnio 7-8 autobusów.

 

Cięcia dotkną też linie tramwajowe, MZK w swoim stanowisku zaznacza jednak, że w przypadku motorniczych nie ma braków kadrowych. MZK w swoim komunikacie wskazuje, że decyzja ZDMiKP o cięciach kursów tramwajowych jest dla spółki zaskoczeniem, jednocześnie może przełożyć się na zwolnienia wśród motorniczych, z uwagi na spadek pracy przewozowej.

 

Mniej kursów będzie świadczyć od soboty też IrexTrans, od pracowników tej firmy dowiadujemy się, że nie brakuje w niej kierowców, ale decyzją ZDMiKP będą kursować dwa autobusy mniej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie