Jesteś tutaj: Home

Kolejarze zdecydują na drodze referendum o strajku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 01 wrzesień 2013 20:44

Do piątku w Kujawsko-Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych odbędzie się referendum w sprawie ewentualnego strajku pracowników tej firmy. Kilka tygodni temu ogłoszono, że do końca roku z 682 pracowników tej firmy pozostać ma 264.

Pod koniec tygodnia dowiemy się jakie kroki planują podjąć kolejarze oraz jakie one mogą nieść niedogodności dla pasażerów.

Od 15 grudnia zgodnie z rozstrzygnięciami przetargowymi, większość połączeń na zelektryfikowanych odcinkach w województwie kujawsko-pomorskim przejmie należąca do niemieckich kolei państwowych Arriva. Dotychczasowy przewoźnik Przewozy Regionalne planują zwolnić większość personelu.

 

Problem dla województwa jest dość poważny, gdyż z jednej strony mamy do czynienia z prawie najwyższym bezrobociem w kraju (gorzej jest tylko w warmińsko-mazurskim), a naddatek pomiędzy przewoźnikami pojawił się konflikt o obsługę odcinków po za granicami województwa. Może dojść zatem w grudniu do sytuacji, że pociągiem do Piły już nie dojedziemy, gdyż bieg pociągu zakończy się w Nakle.

 

Informujemy ponadto, że od dnia 2 września do 19 października, z powodu remontu linii kolejowej nr 18, pojawia się utrudnienia w kursowaniu pociągów z Bydgoszczy do Torunia. Pasażerowie muszą się spodziewać konieczności przesiadki do zastępczego autobusu w Solcu Kujawskim. Przed wyruszeniem w podróż zachęcamy do sprawdzenia aktualnego rozkładu na stronie PKP.pl