Jesteś tutaj: Home

Węgierskie tanie linie lotnicze zadebiutują w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 wrzesień 2022 17:40

13 grudnia z bydgoskiego lotniska wystartuje pierwszy rejsowy samolot linii lotniczych Wizz Air. Będzie to historyczne wydarzenie, bowiem do tej pory na stałych trasach samoloty tego węgierskiego przewoźnika nie startowały. Wizz Air z Bydgoszczy będzie latać na lotnisko Londyn Luton, tym samym wchodząc w tej destynacji w konkurencję z irlandzkim RyanAir.

 

Zdarzało się co prawda, że samoloty Wizz Air lądowały w Bydgoszczy, były to jednak zdarzenia awaryjne, np. remont pasa lotniska w Gdańsku lub przekierowania spowodowane trudną sytuacją pogodową. ejsy do Londynu Luton realizowane będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Pierwszy lot zaplanowany został na wtorek 13 grudnia. Rejs z Londynu rozpocznie się o godzinie 13:50, w Bydgoszczy Pasażerowie wylądują o 16.00. Natomiast lot powrotny zaplanowano na 16:35. O godzinie 18:50 samolot wyląduje w Londynie.

 

- WIZZ Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika – mówi Edward Hartwich, Delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

 

Nieoficjalnie słyszy się, że Wizz Air może wkrótce z Bydgoszczy uruchomić kolejne kierunki. Samo wejście nowego przewoźnika to ważny sygnał, w odbiciu się bydgoskiego lotniska po pandemicznych lockdownach.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: