Jesteś tutaj: Home

Białe Błota przygotowują inwestycję, która może usprawnić komunikację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 wrzesień 2022 00:41

Temat obwodnicy Białych Błot najprawdopodobniej umarł śmiercią naturalną, natomiast problemy z korkami na ulicy Szubińskiej pozostają. Jedna z koncepcji na ich rozwiązanie zakładała utwardzenie ulicy Duńskiej, która obecnie na blisko kilometrowym odcinku nie jest utwardzona. Ta inwestycja wkrótce może zostać zrealizowana.

Ulica Duńska zaczyna się nieopodal Ronda Miedzyń, ronda turbinowego, które biegnie wzdłuż ulicy Szubińskiej i komunikuje się z aleją Ofiar Hitleryzmu biegnącą na bydgoską dzielnicę Miedzyń. Utwardzenie Duńskiej sprawi, że pojazdy dojeżdżające bezpośrednio do południowej części miejscowości Białe Błota, będą mogły zjechać już na rondzie, tym samym natężenie na dalszej części Szubińskiej powinno zmaleć, jednocześnie dla tych kierowców dojazd do Białych Błot powinien być bardziej komfortowy.

 

W piątek 16 września gmina Białe Błota ogłosiła przetarg na utwardzenie nieutwardzonego fragmentu ulicy Duńskiej o długości ok. 900 metrów. Otwarcie ofert w przetargu planowane jest na 3 października.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: