Jesteś tutaj: Home

Bydgoska uczelnia wchodzi we współpracę z Irpieniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 wrzesień 2022 07:58

O podkijowskim Irpieniu głośno było kilka miesięcy temu, po tym jak z tych terenów wycofali się Rosjanie, podobnie jak w Buczy odnajdywano dowody na masakrę. Irpień spływał krwią – pisały niektóre media międzynarodowe. To 62 tys. miasto wchodzące w skład aglomeracji kijowskiej rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

 

Ukraiński protal itvua.tv informuje, że Irpień gościł ostatnio delegację z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z prezydentem tej uczelni Filipem Sikorą. Prezydent WSG spotkał się z merem Kijowa Ołeksandrem Markuszynem i jego zastępcą Andrijem Krawczukiem. Głównym tematem tego spotkania były rozmowy o współpracy edukacyjnej pomiędzy Irpieniem i WSG. Rozmowy zmierzały w kierunku podjęcia współpracy partnerskiej.

 

Edukacja na Ukrainie staje się poważnym wyzwaniem, bowiem w wielu miejscach, także w Irpieniu nauczanie musiało zostać tymczasowo wstrzymane z powodu działań wojennych.

 

W Irpieniu podczas działań zbrojnych zginął znany amerykański korespondent wojenny Brent Renaud, zastrzelony przez Rosjan.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie