Jesteś tutaj: Home

Od października będą cięcia w komunikacji miejskiej. To efekt brak kadrowych w MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 wrzesień 2022 09:21

Właściwie od lipca otrzymywaliśmy sygnały, że nie wszystkie kursy realizowane przez MZK są wykonywane, nieoficjalnie dowiadywaliśmy się, że wynika to z braków kadrowych. Wczoraj ZDMiKP potwierdził, że jest problem i od kilku do kilkunastu dziennie kursów nie jest wykonywanych. Jednocześnie pojawiła się zapowiedź korekty rozkładów jazdy od października.

W związku z nierealizowaniem przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) usługi przewozowej na poziomie zapisanym w umowach, doszło w ostatnim czasie do znacznego spadku jakości usług przewozowych na terenie Miasta Bydgoszczy – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - W związku z powyższym ZDMiKP podjął działania w celu dostosowania rozkładów jazdy do rzeczywistych, (zgłaszanych przez Zarząd MZK), możliwości kadrowych MZK.

 

Na dzisiaj wiemy jednak tylko tyle, że od 1 października będzie korekta rozkładów jazdy, z mniejszą liczbą kursów. Na dzisiaj ZDMiKP nie zdradza jednak szczegółów i jak uciążliwe dla pasażerów będą to zmiany.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: