Jesteś tutaj: Home

ALDI planuje intensywną ekspansję w Polsce. Ważnym jej elementem będzie podbydgoski magazyn

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 wrzesień 2022 18:41

W środę 14 września nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi w nowym centrum logistycznym niemieckiej sieci handlowej ALDI w Lisim Ogonie (gmina Białe Błota). Zlokalizowane jest ono wręcz przy samej drodze ekspresowej S-5 i granicach Bydgoszczy. Docelowo zaprojektowane jest ono na obsługę 350 sklepów, ale w razie konieczności jest rezerwa w mocach przerobowych. Na razie ALDI nie ma jednak jeszcze tylu sklepów w Polsce.


- To ponad 100 lat historii – mówił podczas uroczystości prezes ALDI Polska Wojciech Łubieński, w przyszłym roku ta sieć obchodzić będzie 110-lecie istnienia. Prezes Łubieński mówi sporo o działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju - Elementami, które są dla naszej marki istotne to jest zrównoważony rozwój. Otwarcie dzisiejszego magazynu, który jest drugim naszym magazynem, pierwszy jest umiejscowiony w Chorzowie, to jest element, który wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju. Prezes ALDI Polska chwalił się też tym, że ta marka uznawana jest za 7 największą w branży handlowej na świecie.

 

Magazyn w Lisim Ogonie, który powstał we współpracy z firmą Pannatoni spełnia wymogi znacznie bardziej wyśrubowane niż standardy dla Unii Europejskiej. Obiekt potrafi produkować prąd z fotowoltaiki, zaprojektowany został też, aby gdy jest to możliwe był oświetlany przez światło słoneczne. Wysokie standardy potwierdza uzyskanie w systemie klasyfikacji BREEAM oceny Very Good. Zlokalizowany przy magazynie parking posiada stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

 

 

 

Powierzchnia magazynowa to 43 000 m2 łącznej powierzchni magazynowej, w tym 11 000 m2 powierzchni obszaru chłodzonego. ALDI szacuje, że inwestycja w Lisim Ogonie pozwoli skrócić czas dostaw o 30%.

 

- Ten magazyn - docelowo znajdzie tutaj miejsce prace 200 osób, dołączą do zespołu ALDI, który liczy obecnie 3,7 tys. osób, w przyszłym roku będzie to prawie 4,5 tys. osób. Ten magazyn jest konsekwencją naszej ekspansji. W ostatnich latach, które są trudne z punktu widzenia budowlanego, z punktu widzenia cenowego, nasza ekspansja w Polsce nie ustępuje, wręcz przeciwnie, ona przyśpiesza – wyjaśniał prezes Łubieński.

 

W najbliższym czasie magazyn będzie obsługiwał 250 sklepów, czyli to oznacza, że także poza granicami Polski, a docelowo planowana jest obsługa 350 sklepów. Obecnie w Polsce ALDI posiada 216 sklepów, do końca 2023 roku ta liczba ma przekroczyć 300 obiektów.

 

Fot: ALDI Polska

 

- Ten magazyn będzie obsługiwał z każdym miesiącem coraz więcej sklepów – zapowiada Łukasz Możdżeń, Kierownik Działu Logistyki - To tak naprawdę pierwszy od ponad 10 lat magazyn powstały w ALDI od podstaw. Podczas, gdy w innych krajach powstają nowe magazyny, ale przy przeniesieniu zasobów ze wcześniejszego obiektu, my budowaliśmy zupełnie nowe centrum i nową strukturę.

 

- Rozwijamy się jako marka, ale mamy nadzieję, że nasz rozwój przyczyni się także do rozwoju województwa i gminy, że otwarcie Centrum Dystrybucji ALDI będzie ważnym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, Białych Błot oraz Lisiego Ogona – wyraża nadzieję prezes Wojciech Łubieński.

 

Kluczowy wpływ na wybór lokalizacji w Lisim Ogonie miało bardzo bliskie położenie przy drodze ekspresowej S-5.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie