Jesteś tutaj: Home

Brak chętnych na przygotowanie opracowania dotyczącego rozwoju infrastruktury rowerowej. To opóźni ich powstanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 wrzesień 2022 00:50
Brak chętnych na przygotowanie opracowania dotyczącego rozwoju infrastruktury rowerowej. To opóźni ich powstanie Ilustracyjne

W sierpniu informowaliśmy, ze Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych dla kilku nowych ciągów rowerowych. Ostatecznie ten przetarg musiał zostać jednak unieważniony, a co za tym idzie żadne z opracowań na razie nie powstanie.

Na liście zadań do jakich miały powstać opracowania znajdował się spory fragment Wojska Polskiego (ok. 1,3 km), a także fordoński odcinek Sudecka – Wyzwolenie oraz blisko 2 km odcinek ulicy Glinki w okolicach Parku Przemysłowego. Dodatkowo miało powstać studium na Osiedlu Leśnym na ulicę Sułkowskiego pomiędzy Jana Kozietulskiego i Modrzewiową – około 1,2 km.

 

ZDMiKP przewidywał możliwość złożenia częściowej oferty, czyli przetarg mógł wyłonić nawet cztery podmioty, dla każdego odcinka inny. Ostatecznie jednak postępowanie nie spotkało się z zainteresowaniem potencjalnych wykonawców i z uwagi na brak ofert musiało być unieważnione. Zapewne ZDMiKP za jakiś czas ponowi zamówienie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: