Jesteś tutaj: Home

Umowy na budowę S-10 podpisane w 75%

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 10 wrzesień 2022 00:53

W kończącym się tygodniu GDDKiA podpisała umowę na wykonanie odcinka Emilianowo-Solec Kujawski w ramach większego odcinka Bydgoszcz – Toruń. Na dzisiaj pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem zakontraktowane są 3 z 4 odcinków.

Odcinek Emilianowo – Solec Kujawski wybuduje firma Polaqua z Piaseczna za kwotę prawie 240 mln zł. Mowa o odcinku liczącym 8,6 km, wraz z węzłem Emilianowo. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to odcinek ten ma być gotowy w połowie 2026 roku.

 

 

Trochę poczekaliśmy na podpisanie umowy, z uwagi na procedurę odwoławczą. GDDKiA ofertę Polaqua wybrała już w marcu, ale pozostali oferenci zaskarżyli ją do Krajowej Izby Odwoławczej, później sprawa trafiła jeszcze do sądu powszechnego, dopiero na początku sierpnia zapadł wyrok, który podtrzymał wybór GDDKiA.

 

Wciąż nie ma jeszcze wykonawcy dla odcinka tzw. toruńskiego od planowanego węzła Toruń Wschód do węzła autostrady A1. GDDKiA już wiele tygodni temu wybrała tutaj ofertę firmy NDI, ale wykonawca z uwagi na inflację nie podpisał umowy. Trwają rozmowy z innymi wykonawcami.

 

W maju (zgodnie z planem) udało się natomiast zawrzeć umowy na odcinki: Bydgoszcz Stryszek – Emilianowo (wraz z budową obwodnicy Brzozy w przebiegu drogi krajowej nr 25), który wybudować ma firma Intercor, natomiast odcinek Solec Kujawski – Toruń Wschodni wybuduje lokalne konsorcjum Kobylarnia – Mirbud.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie