Jesteś tutaj: Home

MAE Multimedia Art & Education przygotuję interaktywną wystawę Młyn Maszyna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 09 wrzesień 2022 07:02
MAE Multimedia Art & Education przygotuję interaktywną wystawę Młyn Maszyna Wizualizacja

W lipcu przyszłego roku udostępniona dla zwiedzających ma być wystawa Młyn Maszyna w Młynach Rothera, której zadaniem w oparciu o nowoczesne formy przekazu, pokazywać jak funkcjonował kiedyś w tym miejscu młyn zbożowy. Będzie to instalacja o charakterze popularnonaukowym.

- Jesteśmy po wyborze oferty, która wpłynęła do nas w przetargu. Zadaniem oferentów było przygotowanie wizualizacji jednego ze stanowisk z wystawy, jednego eksponatu. Wybraliśmy eksponat, który był bardzo skomplikowany w swojej postaci – wyjaśnia specjalistka w Młynach Rothera ds. programowych Sylwia Mularczyk.

 

Chodziło o dość sporej wielkości układ do przenoszenia ziarna i plewa. Najlepszą propozycję opracowała gdańska firma MAE Multimedia Art & Education, która ma na swoim koncie realizacje m.in. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, czy w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wizualizacja konkursowa przedstawia przezroczystą instalację, chodzi bowiem o to, aby użytkownik mógł zobaczyć dokładnie jakie procesy mechaniczne dzieją się wewnątrz.

 

 


- Ta piękna sala, która była częścią historycznego młyna, która była wypełniona po brzegi maszynami, które tutaj działały i we współpracy z pozostałymi przestrzeniami tego młyna tworzyły mąkę, poprzez ruch skoordynowany i zgrany. My inspirując się tym bierzemy elementy tych mechanizmów i będziemy je w nowoczesny sposób, bardziej przystępny dla zwiedzających pokazywać w postaci interaktywnych eksponatów – opowiada Agata Pasternak z gdańskiej firmy.

 

Łącznie Młyn Maszyna będzie się składać z 16 instalacji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie