Jesteś tutaj: Home

MZK ma nowego prezesa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 wrzesień 2022 12:14

Rada Nadzorcza Miejskich Zakładów Komunikacyjnych na funkcję prezesa powołała Piotra Szałkowskiego, który zastąpi Andrzeja Wadyńskiego, który z kolei już w czerwcu podał się do dymisji, ale obowiązki pełnił do czasu wyłonienia nowego prezesa. Szałkowski obowiązki prezesa przejmie 1 października.

Piotr Szałkowski pracuje jako jeden z kierowników w MZK, firma jest mu zatem znana. Rada Nadzorcza w sierpniu poprosiła zainteresowanych kandydatów objęciem funkcji prezesa o opracowanie koncepcji restrukturyzacji i wyjścia MZK na prostą. Ich pomysły były kluczowym elementem przy wyborze. Uznano, że wizja Szałkowskiego będzie dla MZK najlepsza.

 

O funkcję prezesa ubiegali się też: Piotr Bojar, pracownik naukowy Bydgoskiej Szkoły Wyższej oraz dyrektor w spółce Tramwaj Fordon oraz Jacek Szemraj, dyrektor w Przedsiębiorstwie Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

 

Do pierwszych zadań nowego prezesa będzie należeć zatwierdzenie regulaminu ustalania płac dla załogi, który wypracowywany jest przy udziale NSZZ Solidarność. Celem tego regulaminu, którego powstanie było elementem porozumienia z początku lipca, jest ustalenie transparentnych zasad jak kreowane będą wynagrodzenia załogi w przyszłości.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: