Jesteś tutaj: Home

Bydgoscy studenci wygrali Cyberiadę. Stworzyli grę o przygodach psa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 wrzesień 2022 12:53

Opracowania biznesowe skazują, że Bydgoszcz należy do polskich zagłębiów nowoczesnych technologii (mamy najwięcej pracowników w IT w północnej części kraju). Ostatnio bydgoski zespół ,,tooManyDogs Dev” wygrał na Politechnice Ogólnopolskie Mistrzostwa w Projektowaniu Gier Komputerowy Cyberiada. To wielkie wyróżnienie dla tego zespołu, ale też otwarcie nowych możliwości dalszego rozwoju.

 

Wspomniany zespół tworzą studenci informatyki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: Ekaterina Smirnova, Oskar Bieńko, Julia Cieślicka, Bartosz Przybyłek, Daniil Skrendo, Bartosz Budka, opiekę nad nim sprawowała pracowniczka naukowa UKW Adrianna Piszcz.

 

W dniach 2-4 września do Warszawy zjechało się 10 najlepszych zespół, najpierw jednak przez 9 miesięcy odbywały się ogólnopolskie eliminację. Bydgoski zespół musiał najpierw zatem zakwalifikować się do tej dziesiątki, a potem pokazać, że jest najlepszy.

 

Wygrana drużyny to zwieńczenie ich systematycznej i ciężkiej pracy nad grą główną, ale także comiesięczne zadania, udział w warsztatach, konsultacjach, wyprawach edukacyjnych oraz kwalifikacyjnych, podczas których studenci brali udział w gamejamach i tworzyli krótsze gry na zadany temat w czasie 24 godzin – informuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Zwiastun gry stworzonej przez bydgoski zespół:

 

 

Grę Laika: A Space-Dog Odyssey o przygodach psa na obcech planecie można pobrać bezpłatnie: https://bartoszp91.itch.io/laika

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie