Jesteś tutaj: Home

Basen na Miedzyniu w fazie rozruchowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 wrzesień 2022 06:04
Basen na Miedzyniu w fazie rozruchowej Fot: Alstal

Firma Alstal poinformowała, że rozpoczęła rozruch basenu przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów, o który od wielu lat zabiegali mieszkańcy Miedzynia. W czasie rozruchów próbnych, które właśnie trwają, rozpoczną się też odbiory obiektu przez inwestora czyli Miasto Bydgoszcz. Po tym procesie będzie możliwe udostępnienie obiektu uczniom i mieszkańcom. Na dzisiaj nie podaje się konkretnego terminu.

Przetarg na budowę tego basenu ogłoszono w 2020 roku. Najlepszą ofertę złożyła firma Alstal, która w tamtym czasie prowadziła rozruch znacznie bardziej poważnej inwestycji basenowej, czyli Nowej Astorii przy Królowej Jadwigi.

 

Aktualnie trwają prace związane z montażem elementów wyposażenia budynku, które są już na ukończeniu – mówi Marcin Tryka, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana – Zakończyliśmy także budowę placu zabaw, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie budynku basenowego. W ramach kontraktu, zostały również wykonane drogi dojazdowe i miejsca postojowe oraz zagospodarowano okoliczne tereny zielone.

 

W ramach inwestycji na bydgoskim Miedzyniu powstał basen sportowy ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.

 

Budowa tego basenu kosztowała ponad 20 mln zł. Historia tej budowy sięga wielu lat wstecz, bowiem od wielu lat społeczność Miedzynia domagała się poprzez różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie rozpoczęcia budowy. Wkrótce będzie mogła mieć satysfakcję z finału tej sprawy, gdy dojdzie do jego uroczystego otwarcia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: