Jesteś tutaj: Home

Prof. Janusz Kowalewski nadal będzie dyrektorem Centrum Onkologii, choć konkursu na to stanowisko nie rozstrzygnięto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 31 sierpień 2022 00:06
Prof. Janusz Kowalewski nadal będzie dyrektorem Centrum Onkologii, choć konkursu na to stanowisko nie rozstrzygnięto Fot: Centrum Onkologi

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka to medyczna perełka w województwie kujawsko-pomorskim, w rankingach ogólnopolskich plasuje się wysoko, niekiedy je wygrywając. Od 2016 roku placówką zarządza prof. Janusz Kowalewski, w tym roku zakończyła się jego 6-letnia kadencja. Zarząd Województwa zdecydował, że dalej będzie kierował szpitalem onkologicznym, ale nie jest już jednoznacznie określone jak będzie to długo.

Wiosną z uwagi na kończącą się kadencję Zarząd Województwa powołał komisję konkursową, która miała wyłonić nowego dyrektora, jednocześnie powierzono prof. Kowalewskiemu kierowanie placówką do czasu wyłonienia nowego dyrektora.

 

Nic nie stało jednak na przeszkodzie, aby prof. Janusz Kowalewski wystartował w tym konkursie, tak też się stało. Okazało się, że był jedynym zainteresowanym.

 

10 sierpnia Zarząd Województwa uznał, że w takim wypadku postępowanie konkursowe jest bezzasadne i należy zastosować przepisy, iż w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego (lub epidemii) kadencja zostaje przedłużona do jego zakończenia plus 90 dni. Obecnie mamy stan zagrożenia epidemicznego, zatem prof. Kowalewski będzie dyrektorem CO do jego zakończenia oraz dodatkowo przez kolejne 3 miesiące. Jak długo będzie się ten stan utrzymywał to jest pewna niewiadoma, natomiast po jego zakończeniu będzie konieczny nowy konkurs.

 

Profesor Janusz Kowalewski z bydgoskim Centrum Onkologii związany jest od 2000 roku. Tytuł profesora posiada od 2008 roku. Jest autorem ponad 100 publikacji medycznych. W latach 2004-2007 był członkiem zarządu Polskiego Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: