Jesteś tutaj: Home

Solidarność spotkała się z prezydentem w sprawie restrukturyzacji MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 sierpień 2022 19:55

Jednym z ustaleń z porozumienia, które zawarto w lipcu, po którym zakończył się bunt pracowników MZK, było opracowanie regulaminu płac w MZK, który miałby jasno pokazywać załodze jakich podwyżek mogą spodziewać się w perspektywie wieloletniej. Planowano te rozmowy zakończyć do końca sierpnia, ale problemem jest wydłużająca się procedura wyboru nowego prezesa, z którym te porozumienia miałyby zostać zawarte. Strony chcą jednak ostatecznie wszystko sfinalizować we wrześniu.

 

Jedną z przyczyn przedłużającego się konkursu na prezesa jest rozszerzenie jego formuły o opracowanie koncepcji restrukturyzacyjnej. Trójka kandydatów, którzy dotarli do obecnego etapu mają do końca sierpnia przedstawić swoje wizję wyjścia spółki na prostą.

 

W czwartek z prezydentem Rafałem Bruskim spotkali się natomiast przedstawiciele NSZZ Solidarność – Zgodnie z zawartym porozumieniem omówiliśmy harmonogram działań dotyczącym przygotowania zakładu do restrukturyzacji, propozycje nowych kontraktów, które miały by być realizowane w roku 2023 – wyjaśnia nam Leszek Walczak, przewodniczący Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność - Ustaliśmy termin następnego spotkania na wrzesień, w którym będziemy finalizować nasze propozycje, po oczywiście wyborze nowego prezesa i zarządu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: