Jesteś tutaj: Home

Podległe prezydentowi spółki poszły ze sobą do sądu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 sierpień 2022 00:24
Podległe prezydentowi spółki poszły ze sobą do sądu Fot: SO Bydgoszcz

Nie jest codzienną sytuacją, gdy podmioty mające jednego właściciela, decydują się na spór sądowy. Taką niecodzienną sprawą okazał się spór merytoryczny pomiędzy Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym i Miejskimi Wodociągi i Kanalizacją, w temacie podziału infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz kwestii odstępnego za jej przejęcie. MWiK chciałby tę infrastrukturę przejąć, spór jest jednak o wysokość odstępnego.

O sprawie dowiadujemy się po tym, gdy radny Jarosław Wenderlich złożył interpelację w tej sprawie. Prezydent Rafał Bruski poinformował, że jest to jedyny tego typu spór miejskich spółek, który trafił do sądu. Jak wyjaśnia Bruski, pomimo mediacji jakie prowadziła zastępca prezydenta Maria Wasiak, nie udało się osiągnąć obu spółkom kompromisu, dlatego w październiku BPPT wystąpił na drogę sądową. Sprawę wciąż proceduje Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, który miałby dokonać merytorycznego podziału infrastruktury, ewentualnie ustalić wysokość odstępnego.

 

Sprawy sądowe wiążą się też z kosztami, niezależnie która ze spółek zostanie zobligowana przez sąd do ich pokrycia, to w praktyce zapłacą bydgoszczanie, bowiem oba podmioty są ich własnością jako mienie komunalne.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie