Jesteś tutaj: Home

Żuki świętowały 35-lecie nad Kanałem Bydgoskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 sierpień 2022 21:56

Nieopodal śluzy VI Kanału Bydgoskiego w sobotę sporo się działo, za sprawą kolejnej imprezy z tegorocznego cyklu ,,Kanał Kultura”, w ramach której zorganizowano dla mieszkańców potańcówkę, połączoną z obchodami 35-lecia kultowego bydgoskiego zespołu ,,Żuki”. W niedzielę w tym samym miejscu czeka nas natomiast nietypowy seans letniego kina niemego.

Śluza VI znajduje się nieopodal stadionu Gwiazdy – potańcówka z Żukami spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, dość sporo osób przyjechało posłuchać koncertu i się dobrze bawić rowerami, nie sposób było bowiem nie zauważyć dużej ilości jednośladów.

 

Koncert w dużej mierze był anglojęzyczny, od początku jednak repertuar Żuków opierał się na piosenkach napisanych w języku Szekspira. Zespół powstał w 1985 roku, był dość aktywny w latach 80. i 90., stając się dla Bydgoszczy kultowym. W repertuarze Żuków popularne były utwory The Beatles, stąd też nazwa nawiązująca do tego zespołu z Liverpool-u – po angielsku żuki to beetles.

 

Bydgoskie Żuki występowały na wielu renomowanych polskich scenach, mają na swoim koncie także koncerty w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Sobotni koncert podobnie jak wcześniejsze imprezy z cyklu ,,Kanał Kultura” został sfinansowany przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 

 

 

W niedzielę 7 sierpnia w tym samym miejscu odbędzie się kolejna impreza ,,Kanału Kultury”. O 20:30 rozpocznie się projekcja filmu kina niemego ,,Gorączka złota” z 1925 roku z Charlie Chaplinem w roli głównej. Jest to komedia połączona z historią romantyczną. Muzykę na żywo zagra zespół smyczkowy Barock Quartet związany z Filharmonią Pomorską.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie