Jesteś tutaj: Home

Na co dzień pracuje jako puzonistka, chcąc realizować swoje marzenia nagrała popowy teledysk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 sierpień 2022 14:42

Przed tygodniem miała miejsce premiera teledysku ,,Nieidealna” artystki Verki, a dokładniej Weroniki Kwiatkowskiej. Teledysk jest mocno nacechowany bydgoskimi elementami, stąd też ma wartość promocyjną dla miasta. O tym jak do tego doszło rozmawiamy z artystką.

Jednym z bardziej eksponowanych miejsc na tym teledysku są Młyny Rothera, w ich wnętrzu spotkaliśmy się też z Verką - Całą swoją edukację muzyczną ukończyłam w Bydgoszczy, zaczynałam w Szkole Muzycznej imienia Artura Rubinsteina, następnie kontynuowała swoją edukację muzyczną w klasie puzonu Akademii Muzycznej – opowiada o swoich związkach z muzyką Verka - Początkowo w szkole muzycznej grałam na fortepianie, jednak gdzieś to śpiewanie cały czas mi towarzyszyło, następnie na etapie gimnazjum przeniosłam się na puzon i już grając na puzonie zostałam do Akademii Muzycznej i aktualnie również pracuję jako puzonistka.

 

Na puzonie miała okazję grać na koncertach takich artystów jak Beata Kozidrak, Kayah, czy Adrea Bocceli, na tych koncertach jednak widoczne są tylko to główne gwiazdy, a Verkę ciągnęło do wokalu - Wokal to było zawsze moje marzenie, śpiewanie to było moje marzenie, granie koncertów na festiwalach, śpiewanie na festiwalach, w sumie postanowiłam to marzenie spełnić i przejść z ,,Z życiem na Ty”, jak mawia tekst mojego pierwszego singla.

 

,,Z życiem na Ty” to piosenka, która powstała w czasie pandemii, z inspiracji tamtego niecodziennego czasu. Idąc za ciosem ostatnio powstała ,,Nieidalna” - Miała swoją premierę w lipcu – mówi o tym, że nie jestem idealna, mimo wszystko mam co trzeba, gdy myślę czego brak mi, to okazuje się, że jednak niczego – opowiada o swoim dziele Verka. W teledysku, który powstał przy udziale bydgoskich twórców teledysków, eksponowana jest Bydgoszcz - Jestem rodowitą bydgoszczanką i bardzo zależało mi, aby Bydgoszcz pojawiła się w tle mojego teledysku.


Obok znanych perełek pojawiły się też dwa murale - Bydgoszcz staje się miastem murali, więc w naszym teledysku wykorzystaliśmy dwa z nich, aby też m.in. wesprzeć artystów tworzących takie murale – wyjaśnia artyska.

 

- Bydgoszcz to zdecydowanie miasto muzyki, ze względu na to, że mamy tutaj i Szkołę Muzyczną i Akademię Muzyczną, mamy Filharmonię Pomorską i Operę Nova, przez co mamy całą rzeszę muzyków, studentów i uczniów, profesjonalnych muzyków – ocenia Verka, która zapowiada wydanie kolejnych piosenek, może uda się dojść do płyty, choć jak przyznaje cały czas aktualne jest inne marzenie - Moim wielkim marzeniem jest zagranie na festiwalu muzycznym i to jest marzenie od dziecka naprawdę.

 

Obie piosenki: ,,Z życiem na Ty” oraz ,,Nieidealna” zostały wydane przy wsparciu ze stypendium artystycznego Miasta Bydgoszczy.

 

Nieidealna:

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie