Jesteś tutaj: Home

Rentowność Zalando się pogarsza. Berliński koncern szuka działań zaradczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 sierpień 2022 00:33

Obroty niemieckiego koncernu, który rozwija obecnie magazyny w Bydgoszczy i w Białych Błotach wyniosły w drugim kwartale 2022 roku 2,2 mld euro, kwota może robić wrażenie, ale to spadek o 4% w stosunku do drugiego kwartału 2021 roku. Zysk netto w tym okresie wyniósł tylko 14 mln euro.

Wiele firm, gdyby miała taki zysk byłaby bardzo zadowolona, ale Zalando w drugim kwartale 2021 roku miało 120 mln euro zysku, co pokazuje wyraźny spadek. O konieczności działań naprawczych mówi się z tego powodu, że jeżeli ta tendencja się utrzyma, to za chwilę firma będzie na minusie. W szczególności, że również pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł wyraźne spadki. Główna przyczyna pogorszenia wskaźnika rentowności, to wspomniany na wstępie spadek obrotów.

 

Zalando to marka modowa opierająca się na sprzedaży odzieży i obuwia poprzez internet. Firma chce poprawiać swoją konkurencyjność poprzez przyśpieszenie terminów dostaw, z tego powodu inwestuje w trzy centra logistyczne: w Bydgoszczy, we Frankfurcie oraz pod Paryżem.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie