Jesteś tutaj: Home

Obszar nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu i Flisach może wypięknieć. Najpierw będzie trzeba jednak dołożyć pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 sierpień 2022 07:06
Obszar nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu i Flisach może wypięknieć. Najpierw będzie trzeba jednak dołożyć pieniędzy Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszcz

Estetyczne ścieżki, stylowe ławeczki, hotele dla owadów, czy tablice przedstawiające historię osiedli – trwa obecnie postępowanie przetargowe na zrewitalizowanie obszarów nad Kanałem Bydgoskim po obu jego stronach – czyli na Miedzyniu, Prądach i Flisach.

Na początku lipca byliśmy świadkami niecodziennego koncertu, który fizycznie odbywał się na Flisach, ale po drugiej stronie Kanału Bydgoskiego na leżakach przysłuchiwali się jemu mieszkańcy Miedzynia. Wydarzenie odbywało się w zielonej scenerii nad Kanałem Bydgoskim. Ten obszar ma szansę zmienić swoje oblicze i stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców za sprawą prowadzonego postępowania.

 

Ratusz chce, aby obok poprowadzenia ścieżek w bardziej estetyczny sposób pojawiły się też elementy małej architektury. W planach jest chociażby ławeczka nazwana Watergate, której nazwa wywodzi się od nawiązań do konstrukcji śluz na Kanale Bydgoskim. Powstać mają też ławki bujane – tzw. pergolo huśtawki, stojaki na rowery, hotele dla owadów oraz tablice informacyjne o historii osiedli.

 

Elementy małej architektury, które mają się pojawić:

 

Obszar inwestycji obejmowałby ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału tzw. Park nad Kanałem Bydgoskim (niektórzy nazywają tak park na Wilczaku, którego historyczna nazwa to Planty nad Kanałem Bydgoskim).

 

Miasto na sfinansowanie inwestycji przewidziało blisko 1,9 mln zł. Najtańsza oferta jaka pojawiła się w postępowaniu przetargowym to nieco ponad 2,2 mln zł, czyli trochę by trzeba dołożyć.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022