Jesteś tutaj: Home

W Licheniu bydgoscy pielgrzymi uczestniczyli w Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 lipiec 2022 11:25
W Licheniu bydgoscy pielgrzymi uczestniczyli w Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych Sanktuarium w Licheniu

Niedziela 24 lipca była czwartym dniem XVIII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Tego dnia pielgrzymi, którzy w czwartek 21 lipca wyruszyli z bydgoskiej Katedry dotarli do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Do Lichenia tego dnia dotarła również Grupa Złota z Górki Klasztornej, która wyruszyła już w poniedziałek 18 lipca.

Licheń jest tym miejscem, gdzie ,,trzon” pielgrzymki z Bydgoszczy łączy się z pielgrzymami z Górki Klasztornej, a następnie wyruszają razem na Jasną Górę, gdzie dotrą 31 lipca.

 

Dzisiaj – 25 lipca – Kościół pierwszy raz, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, przypadający w przeddzień wspomnienia św. Anny i Joachmia, rodziców Matki Bożej, a zarazem dziadków Jezusa Chrystusa. Główne obchody w licheńskim sanktuarium odbyły się w niedzielę, z tej okazji do Lichenia zjechały się kluby seniora. Uczestniczyli oni we wspólnej Mszy Świętej wraz z bydgoskimi pielgrzymami.

 

– Dziękujemy za waszą obecność, wspaniałe świadectwo wiary w Boga, za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy. Bóg was powołał, byście dali życie jako rodzice. Poprzez wasze serce Bóg uczynił nam wiele dobra. Dziękujemy, że przekazujecie to dobro. Przepraszamy za to, że nie zawsze przyjmujemy postawę szacunku wobec was, za chwile czy słowa, które raniły. Za to, że czasem brakowało czasu na odwiedziny, za zniecierpliwienie. Przepraszamy za myśli, że starsza osoba zawadza i lepiej byłoby oddać do domu pogodnej starości. A prosimy was, bądźcie z nami ze swoją miłością, wrażliwością i gotowością wysłuchania. Bądźcie bohaterami rewolucji czułości, o czym pisze papież Franciszek w orędziu na dzisiejszy dzień. Poprzez wasze słowa odkrywamy Boga, bo On jest miłością i czułością – mówił w kazaniu ks. Janusz Kumala.

 

 

Do Lichenia dotarło około 250 pielgrzymów w ramach pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie