Jesteś tutaj: Home

W sierpniu amerykanie spróbują pobić bydgoski rekord Guinnessa. Mają jednak szczytny cel

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 lipiec 2022 06:18
W sierpniu amerykanie spróbują pobić bydgoski rekord Guinnessa. Mają jednak szczytny cel Archiwum 2018

Do tej pory największą liczbą kajakarzy biorącą udział w jednym wydarzeniu jest parada na Brdzie z 1 września 2018 roku, która miała dokładnie 329 uczestników. Odbyło się to w ramach II edycji Kayakmanii, którą poprowadził legendarny polski kajakarz, który przepłynął trzykrotnie samotnie Atlantyk Andrzej Doba. W sierpniu dowiemy się, czy ten rekord nie zostanie pobity na Toms River w rejonie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.

Próba pobicie rekordu Guinnessa planowana jest na 20 sierpnia. Inicjatorką jest 70-letnia Sandy Rinderer, w celu zbiórki funduszy na ochronę zatoki Barnegat. Rzeka Toms ma być zagrożona przez toksyny, które w przeszłości wylewała do niej jedna z fabryk chemicznych.

 

W zaproszeniu na bicie rekordu pojawia się wzmianka, że obecnie obowiązujący rekord 329 kajakarzy został ustanowiony w polskim mieście Bydgoszczy.

 

Kayakmania po przerwie związanej z pandemią powraca na Brdę. Tegoroczna edycja rozpocznie się w czwartek 25 sierpnia i potrwa do niedzieli 28 sierpnia. Nie będzie to jednak jak poprzednie edycję impreza skoncentrowana w jednym miejscu. Kayakmania obejmie wydarzenia na obszarze od Park Hotelu w Tryszczynie po Fabrykę Lloyda. W tych dwóch miejscach, odbędą się główne wydarzenia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie