Jesteś tutaj: Home

Do końca przyszłego roku zmodernizowany ma zostać Teatr Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 lipiec 2022 20:35
Do końca przyszłego roku zmodernizowany ma zostać Teatr Polski Wizualizacja

O potrzebie gruntowej modernizacji gmachu Teatru Polskiego, który powstał w 1949 roku mówiło się już od kilku lat, właśnie podpisano umowę, w ramach której bydgoska firma KWK Construction Deweloper ma w ciągu 16 miesięcy przeprowadzić gruntowny remont. Przetarg na to zadanie ogłoszono jeszcze w sierpniu ubiegłego roku, trudna sytuacja na rynku budowlanym sprawiła, że dopiero teraz mamy umowę.

Formalnie pracę w kierunku modernizacji rozpoczęto w 2015 roku zamawiając dokumentację projektowo-budowlaną. Otwarcie ofert w przetargu nastąpiło na początku stycznia – najtańszą ofertę złożyła fordońska firma KWK Construction Deweloper na niespełna 40 mln zł, wartość najdroższej oferty przekroczyła 56 mln zł. Ratusz oszacował na inwestycję jednak niespełna 22 mln zł, czyli najtańsza oferta blisko dwukrotnie przekroczyła budżet, co wymagało zgody radnych na zwiększenie budżetu.

 

Projekt zakłada budowę ogrodzenia oraz powiększenie całego teatru o budowę nowej przestrzenii, nie przewiduje się jednak w tej tkance pomieszczeń. Remont ma przejść także sala główna, powstać zapadnia sceniczna w konstrukcji studni żelbetowej, powstać winda towarowo-osobowa, a także kompleksowe ocieplenie budynku. Wykonawca, który wygra ten przetarg będzie musiał poprawić estetykę sceny oraz całej sali, gdzie odbywają się przedstawienia.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022