Jesteś tutaj: Home

Bidfood Farutex lokuje swoją logistykę w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja / Newseria Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 lipiec 2022 00:42
Bidfood Farutex lokuje swoją logistykę w Bydgoszczy Fot: Waimea

Czołowy międzynarodowy dostawca żywności dla gastronomii i branży hotelarskiej Bidfood Farutex tworzy swoje centrum dystrybucyjne przy ulicy Mokrej (nieopodal ulicy Nowotoruńśkiej) w Fortress Logistic Park Bydgoszczy, należącym do grupy Waimea.


Bidfood Farutex należący do międzynarodowej grupy Bidcorp to lider w dystrybucji żywności dla segmentu HoReCa w Polsce z blisko 30 letnim doświadczeniem. Firma należy do największych krajowych producentów i zagranicznych importerów artykułów spożywczych, którego oferta obejmuje ponad 7,5 tys. produktów.

 

- Jako lider rynku HoReCa jesteśmy świadomi, że przechowywanie produktów spożywczych wymaga spełnienia ściśle określonych warunków pod względem higieny, bezpieczeństwa i jakości. Współpracujemy z doświadczonymi partnerami, którzy mogą zagwarantować nam przygotowanie mroźni i chłodni w oparciu o wysokie standardy techniczne. Ostatnim, ale nie mniej istotnym czynnikiem jest zaplanowanie logistyki tak, aby flota mogła bez przeszkód pokonać trasę do każdego klienta. Wszystkie te czynniki z powodzeniem udało się nam zabezpieczyć w Fortress Logistic Park Bydgoszcz, dlatego to właśnie ta inwestycja będzie kolejnym centrum dystrybucyjnym Bidfood Farutex w Polsce - wyjaśnia Sławomir Żegleń, Bidfood Farutex.

 

Fortress REIT Limited jest największym właścicielem i deweloperem nieruchomości logistycznych klasy premium w RPA. Firma zbudowała dynamiczny portfel dzięki innowacyjnemu podejściu do rozwoju nieruchomości i aktywnego zarządzania aktywami.

 

Fortress Logistic Park Bydgoszcz oferuje 48 300 mkw. powierzchni magazynowej z możliwością rozbudowy do 91 000 mkw. Park logistyczny jest dobrze zlokalizowany w regionalnej strefie przemysłowej w sąsiedztwie aglomeracji miejskiej - ok. 4 km od wjazdu na drogę ekspresową S5 i ok. 7 km od wjazdu na S10 i lotnisko. Pobliskie główne drogi umożliwiają szybki transport towarów, a bliskość granicy z Niemcami powoduje duże zainteresowanie wynajmem powierzchni przez firmy polskie i zagraniczne.

 

„Z przyjemnością witamy firmę Bidfood Farutex w Fortress Logistic Park Bydgoszcz. Koncepcje wykorzystane przy budowie tego parku logistycznego klasy premium pozwalają na elastyczność w zaspokajaniu szerokiego zakresu potrzeb najemców, zarówno technicznych, jak i operacyjnych. Nasza umiejętność współpracy z klientami poprzez zrozumienie ich potrzeb pozwoliła nam dostosować najnowocześniejszą ofertę logistyczną, która spełnia ambicje biznesowe i usługowe firmy BidFood,” komentuje Bartosz Klimek, dyrektor ds. aktywów i leasingu w Fortress REIT Limited.

 

Bidfood Farutex wprowadzi się na 2052 mkw. powierzchni magazynowej oraz zajmie 107 mkw. biura.

 

- Jednym z kluczowych założeń w transakcji było dostosowanie powierzchni magazynowej do standardów HACCP gwarantujących bezpieczeństwo przechowywania produktów spożywczych. Z puli zaprezentowanych ofert szybko okazało się, że Fortress Logistic Park Bydgoszcz wpisuje się w strategię lokalizacji centrów dystrybucyjnych Klienta, - komentuje Jakub Jastrzębski, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

 

- Klient od pierwszego spotkania podkreślał, że interesuje go powierzchnia magazynowa zlokalizowana we wschodniej części Bydgoszczy, która pomoże zbudować mu efektywną sieć dystrybucyjną w centralnej części Polski - dodaje Katarzyna Głodowska, konsultant w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022