Jesteś tutaj: Home

200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 12:27
200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni Fot: Weckwerth – turystyka Bez Filtrów

W niedzielę za pomocą mediów społecznościowych Inna Yaremchuk, od wielu lat mieszkająca w Bydgoszczy Ukrainka, zaprosiła na dwugodzinny spacer jako przewodniczka turystyczna, ale w języku ukraińskim, co dedykowane było społeczności ukraińskiej. Wszystkich zaskoczyła frekwencja.

Spodziewano się może kilkunastu osób, być może trochę więcej, a tu nagle przybyło około 200 osób, co pokazuje jak duże zapotrzebowanie jest na oprowadzanie przewodnicze w języku ukraińskim. Yaremchuk działając w ramach projektu Weckwerth – turystyka Bez Filtrów w tym zakresie jest w pewnym sensie bydgoską pionierką. Bydgoska oferta turystyczna do tej pory nie specjalizowała się pod ukraińskiego odbiorcę – Jestem pod wrażeniem, mam dużo emocji – komentowała w mediach społecznościowych niedzielne zwiedzanie Inna Yaremchuk – To mój rekord, jestem mega zadowolona.

W planach są kolejne wycieczki po ukraińsku.

 

Inna Yaremchuk jest także współautorką naszego 4-odcinkowego cyklu ,,Poznaj Bydgoszcz”, także w języku ukraińskim. Nasz cykl także powstał z myślą o ukraińskim odbiorcy. Więcej o naszym cyklu można poczytać, a przede wszystkim obejrzeć - Ukraiński przewodnik po dziejach Kanału Bydgoskiego, na zakończenie naszego cyklu

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: