Jesteś tutaj: Home

Maturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 07:01

2 lipca do Bydgoszczy przyleciała grupa maturzystów z Irlandii, w naszym mieście spędzili tydzień, części z nich towarzyszyły rodziny, które potraktowały to jako możliwość zwiedzenia Bydgoszczy. Maturzystów zaproszono jednak przede wszystkim po to, aby zaprezentować im ofertę kształcenia na kierunkach lekarskich Collegium Medicum.

Medical Poland MiniMed to inicjatywa Adama Krawczyka, który we współpracy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną ByLOT. Obok Collegium Medicum w inicjatywę włączył się prywatny szpital Eskulap z Osielska, co pozwoliło gościom z Irlandii obejrzeć zabieg ablacji wewnątrzżylnej EVLA wykonany przez dr Michała Molskiego. Program Minimed Programme to kurs i wykłady, w które włączono również bydgoski szpital Jurasza.

 

- Dzięki coraz lepszej oficjalnej promocji miasta, wymiernej współpracy z BYLOT-em a także poprawie jakości życia widocznej od kilku lat gołym okiem jest nam na pewno łatwiej osiągać takie wyniki” przyznaje Krawczyk, dodając -Obcokrajowcy planujący studia w Polsce wybierają nie tylko największe ośrodki uniwersyteckie. Ważnym aspektem jest również wsparcie, opieka jaką oferuje agencja rekrutacyjna, która się nimi zajmuje również przez cały okres studiowania – wyjaśnia Adam Krawczyk.

 

Do projektu zaproszono irlandzkich uczniów, którzy rozważają podjęcia studiów medycznych. Nie jest tajemnicą, że w ten sposób chciano ich zachęcić do wyboru płatnych kierunków jakie oferuje bydgoskie Collegium Medicum.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie