Jesteś tutaj: Home

Ministerstwo Zdrowia bez stanowiska w sprawie konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 lipiec 2022 00:54

W ubiegłym tygodniu udało się zażegnać groźbę konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza, co prawda rektor UMK całkowicie się nie wycofał, ale będą prowadzone dalsze analizy, przez co w najbliższych miesiącach żadne wiążące decyzje nie zapadną. Wciąż w tej sprawie zdania nie wyraził resort zdrowia.

 

Ministerstwo Zdrowia jak wyjaśnia wiceminister Piotr Bromber, nie ma stanowiska, bowiem formalnie o takim zamiarze nie wie, bowiem Uniwersytet Mikołaja Kopernika nie przedstawił żadnych dokumentów. Z racji tego, że ta sprawa wywołuje zainteresowanie społeczne, Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do władz toruńskiego UMK o przedstawienie informacji o swoich zamiarach wobec szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza w Bydgoszczy. Na dzisiaj jednak do resortu żadne wyjaśnienia nie zostały skierowane.

 

Wiceminister Bromber wskazuje, że z racji tego, iż mamy do czynienia z uniwersytetem, to właściwe do nadzoru jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Z wypowiedzi posła Tomasza Latosa wynika, że minister Przemysław Czarnek miał wyrazić negatywną opinie o ewentualnej konsolidacji.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: