Jesteś tutaj: Home

Nie możesz korzystać z komunikacji – anuluj bilet

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 lipiec 2022 13:47

Strajk w MZK uderza w osoby, które kupiły bilety okresowe, a w nowej rzeczywistości nie mogą z nich korzystać, szczególnie uciążliwe jest to dla mieszkańców gmin ościennych korzystających z linii międzygminnych. Niestety Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej niespecjalnie stara się im pomóc np. w zwrocie biletów.

 

Na stronie ZDMiKP pojawił się komunikat, że winę za brak przewozów ponosi przewoźnik nie realizujący usługi przewozowej – nie ma już jednak czytelnych komunikatów jak szybko anulować bilet, za zwrotem pieniędzy. Domaganie się takich rekompensat to proces skomplikowany i trochę trwający, stąd też w pierwszej kolejności pasażerowie pozbawieni możliwości korzystania z biletów miesięcznych, powinni dostać informację jak je anulować.

 

Dopiero kopiąc się na stronie ZDMiKP natrafiamy na całą procedurę. Aby anulować bilet okresowy:

- Trzeba wypełnić specjalny wniosek (druk do pobrania poniżej) – w obecnej sytuacji jako uzasadnienie można wpisać brak możliwości korzystania z usługi.
- Jeżeli bilet zakupiono inaczej niż przez internet należy załączyć posiadać paragon (z uwagi na nadzwyczajną sytuację nawet jeżeli nie posiadamy paragonu bo go np. wyrzuciliśmy warto wnieść o zwrot – jeżeli będą pojawiać się problemy prosimy o kontakt na mail redakcyjny redakcja@portalkujawski.pl - będziemy się starali interweniować).
- na stronie ZDMiKP jest informacja, że te dokumenty należy złożyć osobiście w siedzibie przy ulicy Toruńskiej 174a, jednak w zarządzeniu prezydenta, który jest tutaj aktem prawa miejscowego, nie ma tego zapisu, zatem ZDMiKP powinien honorować też wnioski wysłane pocztą lub elektronicznie. Mail Zarządu to: zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl

 

Zwrot możemy dostać za okres od momentu, gdy anulowany jest bilet.

 

Apelujemy do ZDMiKP o wdrożenie na czas strajku bardziej klarownej procedury.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: